Enerjiyi verimli bir şekilde üretmek, operasyonel güvenilirliği artırmak ve yedek parçaları hızlı bir şekilde oluşturmak için yeni yollar yaratmak. Elektrik Üretimi ve Enerji pazarı, enerji verimliliğini artırmak ve operasyonel güvenilirliği artırmak için yoğun bir baskı ile karşı karşıyadır.

Enerji verimliliğinin zorluğu

Daha yüksek yakıt verimliliği için yeni türbin konseptleri, daha yüksek yanma sıcaklıklarında çalışır. Malzemeler ve geometri açısından giderek daha karmaşık bileşenlere ihtiyaç duyarlar. Ni bazlı alaşımların, soğutma kanalları, karmaşık iç özellikler ve ağırlığı azaltmak için bio-inspired yapılar gibi karmaşık geometriler için işlenmesi zordur.

AM, maliyet, karmaşıklık ve performans hedeflerini karşılayan bileşenler sağlayabilir.

Operasyonel güvenilirliğin zorluğu

Güvenilir türbin çalışması için bakım kesintilerinin azaltılması ve türbin bileşenlerinin ömrünün uzatılması çok önemlidir. Yüksek sıcaklıklarda geliştirilmiş malzeme özellikleri ve yüzey işleme çözümleri, teknik zorluklar ortaya çıkarır.

AM, en zorlu ortamlarda çalışabilen korozyona dayanıklı süper alaşımlardan oldukça karmaşık türbin bileşenlerinin üretilmesine, iyileştirilmiş termal yönetim ve yakıt karıştırmanın yanı sıra uygun maliyetli üretim ve değiştirmeye olanak tanır.

Elektrik Üretimi / Enerji Piyasası AM Malzemeleri

  • Yüksek mukavemetli paslanmaz çelikler
  • Nikel bazlı alaşımlar
  • Kobalt bazlı alaşımlar
  • Titanyum alaşımları

 

 

 

 

Elektrik Üretimi / Enerji Piyasası AM Uygulamaları

Katmanlı İmalat, en zorlu ortamlarda çalışabilen korozyona dayanıklı süper alaşımlardan oldukça karmaşık türbin bileşenlerinin üretilmesini sağlar. Müşterilerimiz ayrıca tozdan kaplanmış AM bileşenine kadar tamamen entegre bir fason üretim çözümü sağlama yeteneğimizden de yararlanmaktadır.

Karmaşık IGT uygulamaları için AM, gelişmiş termal yönetim ve yakıt karıştırma, karmaşık sızdırmazlık geometrisi ve uygun maliyetli üretim ve değiştirme gibi son teknoloji çözümler sunar.

 

 

 

Elektrik Üretimi / Enerji Piyasası AM Örnek Olay İncelemesi

İçi Boş Türbin Kanadı
Bileşenin performansını artırabilir, karmaşık geometriler tasarımına ve kütle azaltmaya izin verebilir, ayrıca erozyon, korozyon ve termal bariyer koruması için AM bileşenlerini kaplamak için birleşik çözümler sağlayabiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Örnek Olay İncelemesi – Oyuk Açma Aleti Çapraz Geçiş Sensörü Gövdesi

Bilgi Almak İstiyorumÖnerilen Ürünler
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@dehaendustri.com mail adresimizden yada (0216) 307 71 11 ya da (0533) 714 17 15 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın
(0216) 307 71 11 Bilgi İstiyorum