Uçağı daha güvenli, daha hafif ve daha verimli hale getirmek. Havacılık endüstrisi kalite, izlenebilirlik, satın alınabilirlik, güvenilirlik ve ağırlık ile performansı optimize etmek ister. AM, maliyet açısından rekabetçi bir çerçevede tüm bu ölçümleri sağlayabilir.

Ağırlık zaltmanın zorluğu
Ağırlığı optimize edilmiş şekiller, aşırı derecede pahalıdır veya geleneksel teknikler kullanılarak oluşturulması imkansızdır.

AM ile form işlevi takip eder, çünkü yakıt verimliliğini artırmak ve performansı artırmak için dengeli gerilim dağılımlarına sahip ağırlığı optimize edilmiş tasarımlara olanak tanır.

Verimliliği artırmanın zorluğu
Daha yüksek yanma sıcaklıklarıyla yakıt verimliliğini artırmaya yönelik yeni motor konseptleri verimliliği artırır, ancak soğutma kanalları gibi karmaşık geometriye sahip bileşenler gerektirir. Yüksek sıcaklıkta Ni bazlı ve benzeri alaşımların işlenmesi zordur, AM bu üretim engellerinin çoğunu ortadan kaldırır.

AM, maliyet, karmaşıklık ve performans hedeflerini karşılayan bileşenler sağlayabilir. Ayrıca kompresör kanatları, difüzörler, akustik azaltma cihazları, ısı eşanjörleri ve daha fazlası için parça sayısını ve kütlesini azaltmak için bileşenleri entegre ederek uçak motorları üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Braketlerden helikopterlerdeki alet muhafazalarına ve uçak gövdesi yapılarından İHA’ lardaki pil bölmelerine kadar AM, çeşitli rotorlu araç ve savunma uygulamalarında bir çözümdür.

Havacılık AM Uygulamaları

Tipik havacılık uygulamaları, karmaşık motor parçaları, yapısal bileşenler ve yedek parçalardır. AM, bu tür parçaların daha düşük ağırlıkta ve önemli ölçüde azaltılmış yaşam döngüsü maliyetlerinde üretilmesini sağlar.

Parantezler, kanallar ve emniyet kemeri tokaları gibi uçak uygulamaları için AM, ağırlık ve akış optimizasyonu, ses azaltma, ağa yakın parça değiştirme ve parça sayısını azaltma için kullanılabilir.

Kompresör kanatçıkları, difüzörler, akustik azaltma, ısı eşanjörleri ve daha fazlası için azaltılmış parça sayısı ve kütle için bileşenleri entegre ederek uçak motorları üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Braketlerden helikopterlerdeki alet yuvalarına ve uçak gövdesi yapılarından İHA’lardaki pil bölmelerine kadar AM, çeşitli rotorlu uçak ve savunma uygulamalarında fark yaratıyor.

 

Havacılık AM Malzemeleri

  • Titanyum
  • Alüminyum
  • Nikel bazlı alaşım
  • Kobalt Krom
  • Çelikler

 

 

 

Havacılık AM Örnek Olay İncelemesi

Sentinel Uydu Anten Braketi

AM, en küçük parçalarda fark yaratabilir ve bu küçük parçalar genellikle çok daha büyük bir bütün oluşturur. Bu, Sentinel Uyduları için kesinlikle geçerlidir. Anten desteği gibi tek bir bileşen arızalanırsa, uydunun görevi baştan sona erebilir. Nihayetinde, proje ortaklarının ideal karışımı ve AM teknolojimizin esnekliği, beklentileri aşan bir havacılık yapısı üretmemizi sağladı.

 

Bilgi Almak İstiyorumÖnerilen Ürünler
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@dehaendustri.com mail adresimizden yada (0216) 307 71 11 ya da (0533) 714 17 15 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın
(0216) 307 71 11 Bilgi İstiyorum