Termal Sprey için Karbür Toz Malzemeleri

Karbür malzemelerin termal sprey kaplamaları, aşınma ve erozyon koruması için kanıtlanmış bir araçtır. Kapsamlı karbür portföyümüz, özel aşınma ihtiyaçlarınızı ve çalışma ortamınızı karşılayacak doğru malzemeyi içerir.

Esnek uygulama seçenekleri

Seçilen malzemeye bağlı olarak, karbür malzemeler genellikle Yüksek Hızlı Oksijen Yakıt (HVOF) cihazı kullanılarak en iyi şekilde uygulanır. Gerektiğinde, kabul edilebilir karbür kaplamalar, atmosferik plazma spreyi veya alevle toz püskürtme kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Özel aşınma ihtiyaçlarınız için yüzey koruma

Termal püskürtmeli karbür kaplamalar genellikle aşağıdakilere karşı korumak için en iyi seçimdir:

 • Aşınma
 • Yapışma
 • Erozyon (katı parçacık veya kavitasyon)
 • Sürtünme
 • Darbe
 • Parça kalkması (Galling)
 • Sliding aşınma
 • Sert yüzeyler
 • Kompleks karışık aşınma mekanizmaları

Faaliyet ortamınız için özelleştirilmiş malzemeler 

Bir kobalt matrisinde tungsten karbür malzemeler en iyi aşınma koruması sunar. Daha iyi korozyon direnci gerektiren ortamlar için, nikel, kobalt-krom veya kobalt-krom-nikel matrisi öneririz. Uygulamanız 500 ° C (930 ° F) üzerinde servis sıcaklıkları gerektiriyorsa, genellikle çeşitli miktarlarda nikel-krom matrisi içeren krom karbür malzemeleri öneririz. Daha yüksek bir matris yüzdesine sahip malzemeler, daha iyi sünekliğe sahip kaplamalar üretirler, bu da daha iyi darbe ve sürtünme direnci ile sonuçlanır. Tersine, daha düşük bir matris yüzdesi daha fazla sertlik ve daha iyi aşınma direnci sağlar.

Üretim sayesinde malzeme optimizasyonu

Malzemeleri üretmek için kullanılan üretim süreçleri, servis ve sprey özelliklerini doğrudan etkiler. Aglomere edilmiş ve sinterlenmiş karbürler, kaynaşık ve öğütülmüş karbürlere kıyasla daha iyi mikro sertliğe ve kaplama biriktirme etkinliğine sahip yüzeyler üretir. Daha fazla toz yoğunlaştırma yoluyla daha yüksek birikim verimi elde edilir. Üretim süreçleriyle, çeşitli uygulamalar ve püskürtme işlemleri için karbür malzemeleri optimize ediliyor. Ürün likidlerinin birçoğu, özel sıvı yakıt veya gaz yakıtlı HVOF püskürtme tabancalarına uyacak şekilde farklı toz boyutlarında tedarik ediliyor. Tüm bu optimizasyon prosedürlerinin doğru kombinasyonu, üretiminizde zaman, para tasarrufu sağlar ve yüzey hizmet ömrünü uzatır.

Sert krom kaplamaya alternatif

Termal sprey karbürler, özellikle iniş takımları, hidrolik çubuklar ve petrol sahası ekipmanı için sert krom kaplamaya mükemmel bir alternatiftir. Faydaları şunlardır:

 • Daha hızlı uygulama, zaman bileşenini azaltma hizmet dışıdır
 • Malzemenin çalışma ortamına daha iyi uyarlanması
 • Daha fazla işleme olmadan sıkça kullanılabilen pürüzsüz “püskürtülmüş” yüzeyler

İşlenemeyen bileşenler için ince karbürler

Zor olan bileşenler veya çok pahalı makineler için çok ince karbür malzemeler sunuyoruz. Çok az işlem gerektiren veya hiç işlem gerektirmeyen çok pürüzsüz “püskürtülmüş” yüzey sağlarlar. Örneğin, kağıt endüstrisinde kullanılan ondüle silindirleri aşınmaya dayanıklı bir yüzeye ihtiyaç duyar, ama işleme maliyeti açısından zor bir geometriye sahip.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@dehaendustri.com mail adresimizden yada (0216) 307 71 11 ya da (0533) 714 17 15 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın
(0216) 307 71 11 Bilgi İstiyorum